Kompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOF

Zberateľská minisérie bola vydaná pri príležitosti 50. narodenín komiksového Štvorlístka.

Kompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOF
Kompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOFKompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOFKompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOFKompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOFKompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOFKompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOFKompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOFKompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOFKompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOFKompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOFKompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOFKompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOFKompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOFKompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOFKompletná sada 4 strieborných mincí Štvorlístok PROOF
Cena za ks
EUR 229,79
EUR 190,37 bez DPH
Skladom, pripravené na odoslanie

2019
ročník

Česká mincovna
emitent

30 mm
priemer

1,286 tr. unca (40,00 g) Ag
hmotnosť

99,9% Ag
rýdzosť

PROOF
prevedenie

600 ks
emisný náklad

4x1 NZD
nominálna hodnota

Hrdinovia komiksového Štvorlístka rieši radosti a starosti všedného dňa, len aby sa vzápätí vydali na neuveriteľná dobrodružstvo naprieč priestorom a časom. Na výpravách od hlbín oceánov po vesmírne diaľky stretávajú najrôznejšie historické osobnosti, rozprávkové tvory aj roboty, a to rovných 50 rokov! Pri príležitosti okrúhlych narodenín Štvorlístka vychádza štvorica strieborných mincí Českej mincovne.
 
Keď Jaroslav Němeček pracoval na prvých príbehoch Štvorlístka, bol rozhodnutý, že v nich chce mať fantastické prvky. Najprv vymyslel niekoľko čarodejníckych postáv, ale nakoniec sa rozhodol pre geniálneho vynálezcu inšpirovaného Albertom Einsteinom. Tak sa zrodil čiernobiely kocúr oblečený do červeného saka s fialovým motýlikom menom Myšpulín (2019). Ako hrdina, ktorý sa preslávil epochálními a nezriedka popletenými vynálezy, prišiel k neobvyklému mene? Dala mu ho Lucie Němečková, manželka autora Štvorlístka, a to podľa stromu s názvom mišpule. Zmena mäkkého i na tvrdé y potom nejspíš súvisí s obľúbenou mačacie pochúťkou.
 
Bobík (2020) je prasiatko, ktoré spoznáte podľa zelenej košele a žltých nohavíc. V rukách máva spravidla Fifinčiny vyhlásené koláče alebo činky - zo všetkého najradšej má totiž jedlo a šport. Kým Pinďa preferuje atletiku, Bobík dáva prednosť boxu a posilňovanie. Má nielen silné telo, ale aj silnú vôľu a ako správny prasiatkom je poriadne tvrdohlavý. Je nebojácny, ale aj popudlivý a na rozdiel od Myšpulín, ktorý k riešeniu problémov používa hlavu, dáva prednosť svojim svalom. Niekedy z neho ide strach, ale svoju zlosť spravidla len predstiera, aby postrašil najrôznejšie neduhom, ktorí sa mu postaví do cesty.
 
Fifinka (2020) je milá, pracovitá a krásna sučka, ktorú spoľahlivo spoznáte podľa žltej mašle a ružových šiat s bielou čipkou. Do Třeskoprsk prináša toľko potrebný ženský element a bez nej by inak mužská domácnosť razom skončila hore nohami. Myšpulín, Pinďa a Bobík by sa stratili pod horou neporiadku alebo by, nedajbože, zomreli od hladu. Fifi sa ale o svojich kamarátov neúnavne stará - varí, perie, upratuje, zahradničí, ... Aj keď sa občas zľakne a nie je tak silná ako jej chlapci, nevynechá žiadne dobrodružstvo. Dokáže si poradiť s mimozemšťanmi aj lochnesskou príšerou, ale pod praktickú šupkou pragmatické fenky sa skrýva romantická duša, ktorá má rada zamilované príbehy a rozprávky.
 
Pinďa (2019) je z celého Štvorlístka najmladší - je bojazlivý a často potrebuje pomoc, ale nebojí sa o ňu požiadať. Jeho kamaráti, ktorí sú múdrejší, silnejší a skúsenejší, sa o neho dobre starajú a vždy mu poradí. Ako správny zajac je Pinďa vynikajúcim bežcom a atlétom. K športu ho viedla mamička, ktorá mala rada preteky v šprinte a ako malému mu namiesto rozprávok o drakoch a princeznách rozprávala o krásnej prírode. Vie sa, že Pinďa sa narodil na jar, ale koľko je mu vlastne rokov? "Hrdinovia Štvorlístka sú mladí, ale musí mať vodičák. A Pinďa zase niekedy chodia do školy ... Takže s vekom je to neurčité, "vysvetľuje autor Štvorlístka Jaroslav Němeček.
 
Autorkou reliéfu pamätné mince, ktorý vychádza z pôvodných komiksových ilustrácií, sa stala Mária Filová, DiS. Na reverznej strane nájdete vždy jednu postavičku Štvorlístka. Averzné strana potom predkladá nevyhnutné náležitosti ostrova Niue, ktorého zahraničné licencie Českej mincovni umožňuje raziť vlastnú pamätné mince - sú nimi profil a meno kráľovnej Alžbety II., Nominálna hodnota mince 1 DOLLAR (NZD) a rok emisie 2019-2020.
 
Kompletné zbierka štyroch komiksových 10g mincí s Myšpulín, Pinďa, Fifinkou a Bobíkom je uložená do veselého zberateľského albumu, súčasťou sú certifikáty a ochranné kapsule.
Cena za ks
EUR 229,79
EUR 190,37 bez DPH
Skladom, pripravené na odoslanie
Váš dodávateľ rodinného striebra - už od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garancia spätného výkupu.
Tradícia
Viac ako 10 rokov na trhu.
Najlepšie ceny
striebra na Slovensku.
Garancia pôvodu a rýdzosti kovov.