Kompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOF

Príbehy vynaliezavého a nebojácneho Ferda Mravca nás baví už 85 rokov.

Kompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOF
Kompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOFKompletná sada 5 strieborných mincí Ferda Mravenec PROOF
Cena za ks
EUR 269,07
EUR 222,95 bez DPH
Skladom, pripravené na odoslanie

2019
ročník

Česká mincovna
emitent

30 mm
priemer

1,607 tr. unca (49,98 g) Ag
hmotnosť

99,9% Ag
rýdzosť

PROOF
prevedenie

5x1 NZD
nominálna hodnota

Kreslené postavičky spisovateľa Ondřeja Sekory sa pri tejto príležitosti objavujú na strieborných minciach z päťdielnej zberateľské série.
 
Na stránkach kníh a komiksov, ale aj vo filmoch a seriáloch čakajú na mravce s bodkovaným šatkou, ktorý si hravo poradí s prácami všetkého druhu, najrôznejšie dobrodružstvá. Prežíva románik s krásnou, ale namyslený slečnou Lienkou, je zajatý zlými hrdzavými mravce a prinútený slúžiť čmeliaky, bystruška, potápniky a mravkolvovi, stará sa o larvy potočníkov aj mravcov, dá príučku nabručenému slimáka, krotia divoké vošky alebo organizuje hmyzie olympiádu. Hoci sa všetky tieto príhody odohrávajú v rozprávkovom mikrokozme, odrážajú nálady, ktoré panovali v spoločnosti v čase ich vzniku. Kým v atmosfére mníchovskej krízy na konci 30. rokov sa Ferdo pripravuje na vojnu, v povojnových 50. rokoch je plný budovateľského nadšenia.
 
Reverzný strany pamätné razby predkladajú plastické vyobrazenie charakteristických dvojrozmerných postavičiek. Sú dielom medailérky Ireny Hradecké, DiS., Ktorá má s rozprávkovými mincami bohaté skúsenosti.
 
Každá minca je zasadená do špeciálneho zberateľského albumu s ilustráciami Ondreja Sekora. Obsahuje 5 mincí - Ferda, chrobáka Truhlíka, Lienkou, slimáka a Ferdu s Lienkou.
 
Averzné strana potom nesie meno a portrét panovníčky Alžbety II., Rok emisie mince 2018 - 2019 a nominálnu hodnotu 1 DOLLAR (NZD) - tj. Atribúty ostrova Niue, ktorý Českej mincovni prepožičiava licenciu k razbe vlastných pamätných mincí.
Cena za ks
EUR 269,07
EUR 222,95 bez DPH
Skladom, pripravené na odoslanie
Váš dodávateľ rodinného striebra - už od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garancia spätného výkupu.
Tradícia
Viac ako 10 rokov na trhu.
Najlepšie ceny
striebra na Slovensku.
Garancia pôvodu a rýdzosti kovov.