Povrchové prevedenie investičných mincí a zliatkov


Ak nie je u jednotlivých položiek tovaru uvedené inak, ponúkame výlučne investičnú triedu mincí a zliatkov. Investičná trieda je primárne určená pre investičné účely. Hlavný dôraz sa kladie na maximálnu rýdzosť kovu (99,9%) a presnosť dodržania deklarovanej hmotnosti.

Tieto parametre sú veľmi prísne kontrolované a garantované. Hľadisko kvality vykonania samotnej razby, prípadne odliatku, nie je u tejto triedy prioritou.

Našim zámerom je ponúknuť striebro v maximálnej čistote za dobrú cenu, nie zbytočne navyšovať počiatočné prémium za pekný vzhľad. Na takýto účel sú určené mince zberateľské, najlepšie v triede proof. U zberateľských mincí však zvyčajne zaplatíte za rovnakú hmotnosť kovu podstatne vyššiu cenu a niektoré z nich majú dokonca menší podiel striebra. Nedostatky razby a povrchu investičných mincí a menších zliatkov sú bežné. Zliatky 100 oz a väčšie sú potom odlievané a označované priemyselným spôsobom. Je potrebné s týmito skutočnosťami počítať, nie sú to teda reklamovateľné chyby, ktoré by ovplyvňovali hodnotu tovaru.