Strieborná medaila Ježiško v jasličkách proof

Strieborná medaila Ježiško v jasličkách proof

EUR 34,63 s DPH

EUR 28,62 bez DPH

na ceste

  • Youtube

Základné informácie

Betlehem

Každoročne sa tisíce ľudí na Štedrý deň symbolicky pripájajú k betlehemským pastierom pri oslavách narodenia Božieho syna Ježiša Krista, ktorý prišiel na svet ako zvestovateľ pravdy a lásky, ktoré sú tým najkrajším a najcennejším vianočným darčekom. Vyjadrením Vašej lásky či náklonnosti k členom rodiny a priateľom sa môže stať aj nová emisia z rýdzeho striebra predstavujúca Ježiška v jasličkách. Jedná sa o prvú medailu, ktorá uvádza atraktívnu zberateľskú sériu Betlehem. V jej rámci predstaví Česká mincovňa všetky hlavné postavy scény narodenia Pána prostredníctvom pôvabného strieborného razenia. Kolekcia, ktorá po skompletizovaní všetkých medailí vznikne, nájde svoje miesto v unikátnom skladaciom zberateľskom albume v podobe Betlehema.

Autorkou emisie je talentovaná výtvarníčka Mária Filová, ktorá s úctou a citom ozdobila averz motívom Ježiška ležiaceho v jasličkách, nad ktorými z každej strany prebýva jeden anjel. Nad hlavou novorodencovi svieti Betlehemská hviezda a jasličky nesú nápisy v latinčine Gloria in excelsis Deo a v slovenčine Sláva Bohu na výsostiach. Reverz je spoločný všetkým medailám v sérii Betlehem a je vyzdobený známou štrnásťcípou striebornou hviezdou, ktorá je v origináli uložená na mramorovej doske označujúcej miesto, kde Panna Mária porodila syna Ježiša. Na odpisu razby motív doplňuje text Hviezda z Chrámu Narodenia Pána v Betleheme.

Strieborná medaila Ježiško v jasličkách sa stane nádherným vianočným prekvapením, ale spolu s ostatnými emisiami kolekcie tiež mimoriadnym artefaktom vo Vašich numizmatických zbierkach. Obdarujte seba alebo svojich blízkych krásnym požehnaním vo forme malého umeleckého diela z rýdzeho striebra!

Špecifikácia produktu

Minimálny odber: od 1 ks
Materiál: striebro
Váha: 13 g
Rýdzosť: 99,9% Ag
Priemer: 28 mm
Prevedenie: PROOF
Hrana: hladká s popisom
Autor averzu: Mária Filová
Autor reverzu: Mária Filová
Dátum emisie: november 2015
Balenie: strieborná papierová etui
Očíslovaná emisia: nie
Certifikát: áno
Balenie kapsula: áno
Výrobca: Česká mincovňa