Strieborná medaila K.J.Erben, Kytice - Svadobná košela

Štvrtá strieborná medaila s hmotnosťou 1 unca zo sedemdielneho cyklu inšpirovaného Kyticou Karla Jaromíra Erbena.

Strieborná medaila K.J.Erben, Kytice - Svadobná košela
Strieborná medaila K.J.Erben, Kytice - Svadobná košelaStrieborná medaila K.J.Erben, Kytice - Svadobná košelaStrieborná medaila K.J.Erben, Kytice - Svadobná košelaStrieborná medaila K.J.Erben, Kytice - Svadobná košelaStrieborná medaila K.J.Erben, Kytice - Svadobná košelaStrieborná medaila K.J.Erben, Kytice - Svadobná košela
Cena za ks
EUR 86,02
EUR 71,09 bez DPH
Skladom, pripravené na odoslanie

2021
ročník

Česká mincovna
emitent

37 mm
priemer

1 tr. unca (31,10 g) Ag
hmotnosť

99,9% Ag
rýdzosť

STAND
prevedenie

1000 ks
emisný náklad

Motívom štvrtej striebornej medaily zo sedemdielneho cyklu inšpirovaného Kyticou Karla Jaromíra Erbena je báseň s názvom Dcérina kliatba.

Erbenovou obľúbenou témou je materstvo. Láska medzi matkou a jej deťmi je taká silná, že siaha až za hrob. Lyricko-epická skladba Dcérina kliatba sa však zaoberá porušením tohto základného prirodzeného vzťahu a rozpráva príbeh dievčaťa, ktoré zabilo svoje nemanželské dieťa. Zničená vrahyňa si uvedomuje svoj hrozný čin a chce zaň zaplatiť na popravisku, ale obviňuje svojho milenca, ktorý ju zradil, a predovšetkým matku, ktorá ju zle vychovala a neochránila pred zvodmi zákernej túžby. Preklína oboch vinníkov...

Autorom averznej strany medaily je Mgr. Petra Horáka, ktorý sa pri tvorbe reliéfu nechal uniesť depresívnou atmosférou Erbenovej zbierky. Do koláže umiestnil zúfalé dievča, dieťa v zavinovačke, nad ktorým plače holubica, a šibeničný vrch. Na zadnej strane, ktorá je dielom MgA. Jána Hásku, ktorý je spoločný pre celú sériu, predstavuje bohatý puget, v ktorom sa popri rôznych kvetoch ukrýva ľudská lebka.

Medaila je uložená v špeciálnom balení, ktoré obsahuje kompletnú báseň. Zbierku siedmich medailí potom môžete uložiť do zberateľského boxu.

Cena za ks
EUR 86,02
EUR 71,09 bez DPH
Skladom, pripravené na odoslanie
Váš dodávateľ rodinného striebra - už od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garancia spätného výkupu.
Tradícia
Viac ako 10 rokov na trhu.
Najlepšie ceny
striebra na Slovensku.
Garancia pôvodu a rýdzosti kovov.