Strieborná medaila K.J.Erben, Kytice - Svadobná košela

Tretia strieborná medaila s hmotnosťou 1oz zo siedmich častí cyklu inšpirovaného Kyticou Karla Jaromíra Erbena.

Strieborná medaila K.J.Erben, Kytice - Svadobná košela
Strieborná medaila K.J.Erben, Kytice - Svadobná košelaStrieborná medaila K.J.Erben, Kytice - Svadobná košelaStrieborná medaila K.J.Erben, Kytice - Svadobná košelaStrieborná medaila K.J.Erben, Kytice - Svadobná košelaStrieborná medaila K.J.Erben, Kytice - Svadobná košela
Cena za ks
EUR 84,98
EUR 70,23 bez DPH
Skladom, pripravené na odoslanie

2020
ročník

Česká mincovna
emitent

37 mm
priemer

1 tr. unca (31,10 g) Ag
hmotnosť

99,9% Ag
rýdzosť

STAND
prevedenie

1000 ks
emisný náklad

Skrytým motívom temného príbehu, ktorý pojednáva o vine a treste, je konflikt medzi pohanskou a kresťanskou kultúrou. Balada rozpráva o opustené dievčine, ktorú jej boľavé srdce zvedie na scestie a uvrhne do osídiel zlých nadprirodzených síl. Nezostáva jej ako sa kajať, vrátiť sa k pravej viere a prosiť o odpustenie. Na rozdiel od ďalších Erbenových balád je trest za dievčaťa rúhanie mierny - je ním noc plná hrôzy strávená medzi nemŕtvymi ... Tu balada končí, ale v niektorých národných povestiach, ktoré sa opakujú naprieč slovanským aj západným svetom a ktorými sa spisovateľ inšpiroval, dievča následkom šoku do dvoch dní umiera, a tak je trest dokonaný.

Autorom averzné strany medaila je Mgr. Petr Horák, ktorý sa pri tvorbe reliéfu nechal uniesť depresívne atmosférou Erbenovej zbierky. Ako motív si vybral modliaci sa dievča, ktorá sa vo vnútri márnice schováva pred prízrakom svojho milého. Okolité hroby sú posiate zdrapy svadobných košeľou a ďalší pár obradných šiat sa vznáša vo vzduchu. Reverzný strana, ktorá je dielom MgA. Jana Haška a ktorá je spoločná celej sérii, potom predkladá bohatý kyticu, v ktorom sa vedľa najrôznejších kvetín ukrýva ľudská lebka.

Medaila je zasadená do špeciálneho balenia, ktorého súčasťou je kompletný báseň.

Cena za ks
EUR 84,98
EUR 70,23 bez DPH
Skladom, pripravené na odoslanie
Váš dodávateľ rodinného striebra - už od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garancia spätného výkupu.
Tradícia
Viac ako 10 rokov na trhu.
Najlepšie ceny
striebra na Slovensku.
Garancia pôvodu a rýdzosti kovov.