Strieborná medaila Karel Gott proof

Strieborná medaila Karel Gott proof

EUR 95,32 s DPH

EUR 78,78 bez DPH

na ceste

  • Youtube

Základné informácie

Slávici v zlate

Razba Českej mincovne, tradičného výrobcu pamätných mincí a medailí, patrí najvýznamnejšiemu českému spevákovi populárnej hudby Karlovi Gottovi. Darček Majstrovi k pětasedmdesátinám môžete mať vo svojej zbierke aj vy.

Karel Gott sa stal za polstoročie svojej kariéry skutočným fenoménom. Jeho popularitu v Českej republike odráža anketa Český slávik (predtým Zlatý slávik), ktorú od roku 1964 suverénne ovláda. Tak trvalá a dlhodobá popularita a úspech sú vo svete populárnej hudby naozaj výnimočné. Že jeho obľuba nepozná hranice, dokazujú plné koncertné sály po celom svete. Na jeho koncerty sa chodí v New Yorku, v Moskve aj v Pekingu.

Autormi medailí sú špičkoví umelci Jaroslav Bejvl a Petr Horák. Títo matadori drobné plastiky stelesňujú to najlepšie z českej medailárske školy. Majstrov portrét vďaka nim môžete obdivovať do tých najmenších detailov. Na averzu je vyobrazený portrét Karla Gotta od medailér Jaroslava Bejvl s podpisom a dátumom narodenia 14. júla. Na reverzu vyobrazil medailér Petr Horák symbol slávika s harfou. Inšpirácia k tomuto motívu vychádza z reálnej skulptúry, ktorá patrí Karlovi Gottovi.

Špecifikácia produktu

Minimálny odber: od 1 ks
Materiál: striebro
Váha: 31,1 g
Rýdzosť: 99,9% Ag
Priemer: 37 mm
Prevedenie: PROOF
Hrana: vrúbkovaná
Autor averzu: Jaroslav Bejvl
Autor reverzu: Mgr. Petr Horák
Emisný náklad: 5000 ks
Dátum emisie: november 2013
Balenie: Modrá kožená etue
Očíslovaná emisia: nie
Certifikát: áno
Balenie kapsula: áno
Výrobca: Česká mincovňa