Strieborná medaila Príchod vierozvestcov Konštantína a Metoda proof

Strieborná medaila Príchod vierozvestcov Konštantína a Metoda proof

EUR 71,98 s DPH

EUR 59,48 bez DPH

na ceste

  • Youtube

Základné informácie

Výnimočné razby odrážajúce v lesku drahých kovov majstrovsky spracovaná témy z bohatej národnej histórie patrí odjakživa do popredia zberateľského záujmu. Česká mincovňa sa rozhodla Vaša numizmatickej kolekcie obohatiť o ďalší taký kúsok - striebornú medailu Príchod vierozvestcov Konštantína a Metoda v mimoriadnej kvalite proof.

Medaily z rýdzeho striebra vyzdvihuje odkaz oboch vierozvestcov nádhernou umeleckou formou. Jej autorom je akademický sochár Zbyněk Fojtů. Ten na averzu vyobrazil oboch bratov so súvisiacimi atribúty - Konstantina s textom písaným hlaholike a Metoda, ako prvého moravského arcibiskupa, držiaceho bibliu. Do odpisu potom umiestnil text PRÍCHOD vierozvestcov Konštantína a Metoda a letopočty 863-2013.

Reverz nesie, rovnako ako averzia, kruh s reliéfne spracovaným textom v hlaholiku. Dominantou výjavu je patriarchálnej kríž spolu s krížikom s Kristom pochádzajúcim z archeologických nálezov z Mikulčiciach z obdobia príchodu Konštantína a Metoda na Veľkú Moravu. Súčasťou kompozície sú tiež heraldická zvieratá - český lev a moravská a sliezska orlica. Odpis zdobia text APOŠTOLI SLOVANOV - TVORCOVIA hlaholiku.

Emisné náklad tejto medaila je 1000 kusov, poponáhľajte sa s nákupom!

Špecifikácia produktu

Minimálny odber: od 1 ks
Materiál: striebro
Váha: 31,1 g
Rýdzosť: 99,9% Ag
Priemer: 37 mm
Prevedenie: PROOF
Hrana: hladká s popisom
Autor averzu: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Autor reverzu: ak. soch. Zbyněk Fojtů
Emisný náklad: 1000 ks
Dátum emisie: apríl 2015
Balenie: Modrá kožená etui
Očíslovaná emisia: nie
Certifikát: áno
Balenie kapsula: áno
Výrobca: Česká mincovňa