Strieborná medaila Waldemar Matuška proof

Strieborná medaila Waldemar Matuška proof

EUR 77,81 s DPH

EUR 64,31 bez DPH

na ceste

  • Youtube

Základné informácie

Slávici v zlate

Slávici v zlate - tak sa volá séria Českej mincovne, ktorá predstavuje mimoriadnu poctu najlepším interpretom českej populárnej hudby. Uviedol ju majster Karel Gott a po jeho bok sa teraz stavia nemenej slávny Waldemar Matuška. Ten Zlatého slávika získal celkom dvakrát - vo vôbec prvom ročníku 1962 a druhýkrát o päť rokov neskôr v roku 1967. Niekoľkokrát mu prvenstvo uniklo o vlások a získal striebornú priečku. Jeho výnimočný hlasový prejav i herecký um si zaslúži mimoriadnu striebornú medailu v špičkovej kvalite proof, ktorá spestrí vaše numizmatické a fanúšikovské kolekcie!

Kariéra Waldemara Matušku začala v pražskej Redute a naplno sa rozbehla v divadle Semafor, z ktorého v roku 1962 odišiel do divadla Rokoko . Tam vznikol vzťah s jeho štvrtou a poslednou ženou Olgou Blechovou, ktorá s Matuškom tvorila pár nielen v súkromí, ale aj na pódiu - ich spoločné vystúpenie s KTO Bandom sa konalo ako v Čechách, tak aj v USA. Svadba manželov Matuškových sa uskutočnila v roku 1976 a manželstvo trvalo krásnych 33 rokov . V máji 2009 podľahol Waldemar Matuška na Floride zápalu pľúc. Olga potom splnila Waldemarovo posledné želanie - so synovou pomocou dopísala a vydala knihu "Waldemar a Olga – zákulisí našeho života", ktorá v roku 2013 získala cenu za najpredávanejšiu biografiu roka.

K obdobnému úspechu je predurčená tiež nová strieborná zberateľská medaila venovaná veľkému hlasu a žiarivej osobnosti Waldemara Matušku. Jeho znamenitý portrét, ktorý pripravil známy medailér MgA. Martin Dašek , je dominantou averzu výnimočnej razby. Pre reverz potom výtvarník spracoval koláž notového zápisu Matuškova veľkého hitu To všetko odniesol čas , banja a spevákovho autogramu. Strieborná medaila poteší všetkých milovníkov Waldemara Matušku i numizmatikov, ktorí svoje zbierky radi obohatia o netradičnú modernú razbu . Neváhajte s nákupom a urobte radosť sebe či svojim blízkym!

Špecifikácia produktu

Minimálny odber: od 1 ks
Materiál: striebro
Váha: 31,1 g
Rýdzosť: 99,9% Ag
Priemer: 37 mm
Prevedenie: PROOF
Hrana: vrúbkovaná
Autor averzu: MgA. Martin Dašek
Autor reverzu: MgA. Martin Dašek
Emisný náklad: 1000 ks
Dátum emisie: november 2015
Balenie: Modrá kožená etue
Očíslovaná emisia: nie
Certifikát: áno
Balenie kapsula: áno
Výrobca: Česká mincovňa