Strieborná minca 2 NZD 50 rokov výročie Večerníčka proof

Strieborná minca 2 NZD 50 rokov výročie Večerníčka proof

EUR 71,98 s DPH

EUR 59,48 bez DPH

na ceste

  • Youtube

Základné informácie

Večerníček oslavuje 50 rokov

Keby ste sa mali ponoriť do spomienok a vymenovať veci, ktoré sú pre vás synonymom detstva, sme si istí, že by Večerníček bol medzi prvými z nich. Niet divu - krátke seriály na dobrú noc neodmysliteľne patria ku koloritu rodinného života. Navyše sú to jedinečné klenoty v pokladnici relácií našej národnej televízie. Zaslúžene im teda patrí vlastná séria strieborných Smart mincí Večerníček oslavuje 50 rokov od Českej mincovne, v ktorej sa skvie razby venované najkrajším animovaným rozprávkam a teraz tiež najnovšie emisia venovaná hlavnému hrdinovi detského zaspávania - samotnému Večerníčkovi.

Televízne vysielanie je v Českej republike o iba jedenásť rokov staršie ako samotný Večerníček - tento fenomén uchvátil nielen dospelých, ale aj deti. Zásluhu na tom možno pripísať tiež okatému nezbedovi v papierovej čiapke, ktorý deťom rozpráva rozprávkové príbehy na dobrú noc, a ktorý ich zásobu dodnes nevyčerpal - Večerníčkovi. Autorom kultovej znelky je režisér Václav Bedřich, výtvarníkom Radek Pilař a hudbu k nej zložil Ladislav Simon. Hlas Večerníčkovi prepožičal šesťročný Michal čítava.

Malé umelecké dielo vo forme striebornej mince 2 NZD proof pochádza z autorskej dielne medailérky Ireny Hradecké, DiS. Tá pre reverz pripravila krásne spracovaný motív roztomilo sa usmievajúceho oslávenca a doplnila ho nápisom nesúcom jeho slávne meno. Averz je potom venovaný atribútom emitenta a označenie nominálnej hodnoty 2 NZD. Pôvabná razba poslúži ako nádherný darček pre všetkých milovníkov čarovného sveta rozprávok a rovnako tak bude slušať aj vašim ušľachtilým numismatickým kolekciám. Rezervujte si svoj najnovší prírastok včas!

Špecifikácia produktu

Minimálny odber: od 1 ks
Materiál: striebro
Váha: 31,1 g
Rýdzosť: 99,9% Ag
Priemer: 37 mm
Prevedenie: PROOF
Hrana: hladká
Autor averzu: Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu: Irena Hradecká, DiS.
Emisný náklad: 500 ks
Dátum emisie: november 2015
Balenie: Strieborná papierová etue
Očíslovaná emisia: nie
Certifikát: áno
Balenie kapsule: áno
Výrobca: Česká mincovňa