Strieborná medaila A-Mark Liberty Bell

Svetoznámy symbol Zvonu slobody v striebre od mincovne A-Mark.

Strieborná medaila A-Mark Liberty Bell
Strieborná medaila A-Mark Liberty BellStrieborná medaila A-Mark Liberty BellStrieborná medaila A-Mark Liberty Bell
Cena za ks
47,03 €
38,87 € bez DPH
Skladom, pripravené na odoslanie

A-Mark
emitent

39 mm
priemer

2,8 mm
hrúbka

1 tr. unca (31,10 g) Ag
hmotnosť

99,9% Ag
rýdzosť

BU
prevedenie

Strieborná medaila Liberty Bell od A-Mark obsahuje 1oz 99,9% rýdzeho striebra.

Lícna strana zobrazuje Zvon slobody, nápis "LIFE LIBERTY HAPPINESS" a "1 TROY ounce .999 PURE SILVER". Na zadnej strane je umiestnený heraldický orol z US Mint 's Liberty Seated sa 16 hviezdami do oblúka a hore nápis "ONE TROY ounce, 999 SILVER", pod orlími pazúry potom "LIBERTY SILVER".
 
Medaily sú balené v ochrannej akrylátové kapsuli.
 
 
Jedna z hlavných atrakcií, ktorú chcú všetci návštevníci Filadelfie uvidieť na vlastné oči, je celosvetovo známy Zvon slobody (Liberty Bell). Filadelfie je najväčším mestom štátu Pensylvánia a nachádza sa na východnom pobreží USA, zhruba dve hodiny jazdy od New Yorku.

V samom srdci mesta je možné preniknúť do histórie miesta, ktoré bolo kedysi hlavným mestom a zohralo dôležitú úlohu pri podpisovaní najdôležitejších listín americkej štátnosti. Zvon slobody je jeho neodmysliteľnou súčasťou.

Celý príbeh populárneho zvonu začína listom, ktorý bol adresovaný Robertovi Charlesovi do Londýna. V ňom žiadajú zástupcovia Pensylvánskej vlády, aby bol pre potreby mesta vyrobený zvon, ktorý bude visieť vo State House (dnes Independence Hall, Sieň nezávislosti).

Isaac Norris, jeden z pisateľov listu, rozhodol, že na zvon bude vyrytý výňatok z biblie. Ešte pred zavesením zvonu chceli zvedavci vyskúšať jeho lahodný zvuk. Pri testovaní však zvon Pukl. Myslelo sa, že zvon má krehkú konštrukciu, a tak bola jeho oprava zverená dvom remeselníkom.

V roku 1777 bola počas Americkej vojny za nezávislosť Filadelfie okupovaná Britmi. Miestne sa báli, že by okupanti zvony roztavil a použili na výrobu diel alebo gulí, a tak ich nechali zložiť z veží. Zvon slobody bol tajne premiestnený do kostola v Allentown, kde ho ukryli obyvatelia Pensylvánia pod doskovú podlahu. Vďaka tejto skrýši nebol zvon zničený a jeho krásu môžeme obdivovať dodnes.

Malá trhlina vo zvone sa zväčšila pri vyzváňaní pri príležitosti osláv Georga Washingtona v roku 1846. Hovorí sa, že to bolo naposledy, kedy zvon naozaj zvonil. Aby nebol ešte viac poškodený, rozhodlo sa mesto ho ďalej nevyužívať. Zvon, ktorý o pár rokov skôr získal svoj názov zvon slobody, sa stal symbolom nezávislosti. Historici si dodnes nie sú istí, čo trhliny vo zvonu spôsobilo. Domnievajú sa, že chyba bola v londýnskom spracovania, v jeho konštrukcii a nasledovnom dvojitým prepracovanie.

Bronzový zvon váži viac ako 900 kg. Pre obyvateľov USA je symbolom slobody a v ich srdciach má rovnaké miesto ako Socha slobody.
Cena za ks
47,03 €
38,87 € bez DPH
Skladom, pripravené na odoslanie
Váš dodávateľ rodinného striebra - už od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garancia spätného výkupu.
Tradícia
Viac ako 15 rokov na trhu.
Výhodné ceny
Garancia pôvodu a rýdzosti kovov.