Povrchové prevedenie

Ak nie je u jednotlivých položiek tovaru uvedené inak, ponúkame výhradne BU (STANDARD) triedu mincí a zliatkov. Hlavný dôraz je tu kladený na maximálnu rýdzosť kovu (99,9% alebo 99,99%) a presnosť dodržania deklarovanej hmotnosti.

Tieto parametre sú veľmi prísne kontrolované a garantované. Hľadisko kvality prevedenia samotnej razby, prípadne odliatku nie je u tejto triedy prioritou.

Našim zámerom je ponúknuť striebro a zlato v maximálnej čistote za dobrú cenu, nie zbytočne navyšovať počiatočné prémium za pekný vzhľad. Pre takýto účel sú určené mince v triede PROOF. U Proof mincí však zvyčajne zaplatíte za rovnakú hmotnosť kovu podstatne vyššiu cenu a niektoré z nich majú dokonca menší rýdzosť.

Nedostatky razby a povrchu u BU mincí a menších zliatkov sú bežné. Zliatky 100 oz a väčšie sú potom odlievané a označované priemyselným spôsobom. Je potrebné s týmito skutočnosťami počítať, nejde teda o reklamovateľné vady, ktoré by ovplyvňovali hodnotu tovaru.

U strieborných mincí, zliatkov a tehál môže dochádzať samovoľne k sulfitaci povrchu. je spôsobená zlúčeninami síry prítomnými vo vzduchu. Prejavuje sa stratou lesku kovu a nerovnomernými farebnými zmenami, najčastejšie hnedo-čiernym nádychom. Ide o fyzikálno-chemickú vlastnosť striebra. Sulfitaci možno aj opakovane odstrániť aplikácií regeneračného čističe na báze tiomočoviny, ktorý je tiež v ponuke e-shopu.

Váš dodávateľ rodinného striebra - už od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garancia spätného výkupu.
Tradícia
Viac ako 15 rokov na trhu.
Výhodné ceny
Garancia pôvodu a rýdzosti kovov.