Možnosti dopravy

1. Poštová zásielka

Objednávky uskutočnené cez e-shop alebo individuálne telefonicky či e-mailom, zasielame z nášho logistického centra, prostredníctvom spoločnosti INSURANCE TRADE s.r.o.. Ako prepravca používame výhradne Slovenskú poštu - cenné zásielky. Dôvodom je skutočnosť, že jedine táto spoločnosť umožňuje 100% poistenie zásielok obsahujúce drahé kovy. Cenné listy a cenné balíky sú prísne evidované a pošta za ne plne ručí.

Poštovné sa riadia cenníkom Slovenskej pošty (nájdete na cpost.cz). Náklady na dopravu zistíte tiež počas zadávania objednávky v e-shope, ešte pred jej konečným potvrdením.

O odoslaní zásielky budete informovaní e-mailom, kde nájdete aj sledovania údaje. Cestu zásielky potom môžete sledovať na portáli cpost.cz alebo v aplikácii na mobile. Systém pošty po prihlásení umožňuje využívať niektorých ďalších služieb (napr. zmena dodania, uloženia na pošte bez pokusu o doručenie a pod.).

Zaplatené nedoručené zásielky sú na pobočkách Slovenskej pošty uložené po dobu 15 dní, potom sú vrátené ako nedoručiteľné. Úložnú dobu si môžete predĺžiť. 

Balenie zásielok

Tovar je starostlivo balený do ochranných fólií, molitanových vystýlek a podobne. Strieborné mince sú uložené v originálnych tubách (ak zaplní viac ako polovicu tuby) alebo v PVC ochranných pošetkách, ak nemajú originálne kapsulu. Zlaté mince posielame vždy v tubách alebo kapsuliach. Všetko je umiestnené do zaistené kartónové krabice. Krabica je potom uzavretá v bezpečnostnej obálke so špeciálnym uzáverom. Ak zasielame celé originálne debny (500 oz a viac), sú balené individuálne, podľa požiadaviek pošty na cenný balík.

Poistenie

Zásielky sú u Slovenskej pošty poistené na svoju hodnotu. Ak by sa teda zásielka poškodila alebo dokonca stratila, jej hodnota je plne uhradená, resp. bola by odoslaná nové náhradné. U cenných zásielok je však podobná komplikácia celkom výnimočná.

2. Osobné vyzdvihnutie v 24SAFE

Objednávky v hodnote nad 20 tis. CZK (alebo ekvivalent v EUR) možno osobne vyzdvihnúť u nášho zmluvného partnera 24SAFE v Prahe 1, Na Poříčí 1071/17. Spoločnosť 24SAFE je poskytovateľ osobných schránok a má nastavené najvyššie bezpečnostné štandardy. Objednávku si môžete vyzdvihnúť kedykoľvek počas dňa, 7 dní v týždni, 365 dní v roku. Jedná sa teda o NONSTOP službu!

Dodanie do 24SAFE treba označiť ako voľbu počas zadávania objednávky v e-shope. Odber v 24SAFE nie je podmienený vlastníctvom schránky. Schránku však možno v prípade záujmu na mieste objednať alebo obsah zásielky uložiť do už zriadenej. Ak klient nemá o schránku záujem, odnesie si zásielku domov. Vyzdvihnutie zásielky v 24SAFE je podmienené znalosťou PINu, ktorý klient dostane e-mailom a predložením osobného dokladu.

O čase doručenia zásielky do 24SAFE bude klient informovaný e-mailom. Po dobu 10 dní potom zásielka čaká na vyzdvihnutie. Táto úložná doba je zadarmo. Uloženie nad 10 dní je spoplatnené sumou 50 CZK/deň. Prípadný poplatok za predĺžené uloženie hradí klient na mieste priamo spoločnosti 24SAFE.

3. Odvoz na adresu klienta alebo osobné odovzdanie

Túto službu automaticky ponúkame našim odberateľom (od 5.000 oz vyššie). Pre väčšie objednávky (cca. 2.000 oz) stálym klientom umožňujeme dohodnúť individuálne podmienky dodania na základe dohody.
 U malých a stredných objednávok osobné odovzdanie neponúkame. Dôvodom je minimalizácia nákladov na logistiku a súvisiacich bezpečnostných rizík.

Váš dodávateľ rodinného striebra - už od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garancia spätného výkupu.
Tradícia
Viac ako 15 rokov na trhu.
Výhodné ceny
Garancia pôvodu a rýdzosti kovov.