Strieborná minca American Silver Eagle 1 oz (1987)

Zberateľsky jedinečná minca American Eagle, najobľúbenejšia historická minca na svete. Je to oficiálna strieborná minca USA. Tým získava štatút zákonného platidla s nominálnou hodnotou. Mince American Eagle razí americká mincovňa, ktorá tiež zaručuje čistotu a hmotnosť mince.

Strieborná minca American Silver Eagle 1 oz (1987)
Strieborná minca American Silver Eagle 1 oz (1987)Strieborná minca American Silver Eagle 1 oz (1987)
Vypredané

1987
ročník

US Mint
emitent

40,6 mm
priemer

2,98 mm
hrúbka

1 tr. unca (31,10 g) Ag
hmotnosť

99,9% Ag
rýdzosť

BU
prevedenie

11442335 ks
emisný náklad

20 ks
počet kusov v balení

500 ks
počet mincí v boxe

1 USD
nominálna hodnota

Mince patria do zberateľsky najžiadanejšieho obdobia 86-89, a preto je ich na predaj len veľmi obmedzený počet.

American Silver Eagle (minca Americký strieborný orol) je oficiálna strieborná minca USA. Vďaka tomu má postavenie zákonného platidla s nominálnou hodnotou (ktorá je však zanedbateľná v porovnaní s reálnou hodnotou mince). Mince Silver Eagle razí US Mint (americká štátna mincovňa), ktora zároveň garantuje rýdzosť a hmotnosť mince. Táto minca je razené od roku 1986 a je teda najstaršou štátom emitovanou a garantovanou striebornou mincou.


Po estetickej stránke sú strieborné mince Silver Eagles považované za najkrajšie strieborné mince na svete. Vyobrazením "kráčajúcej slobody" na lícnej strane navrhol svetoznámy dizajnér Adolph A. Weinman v roku 1916. Tento dizajn bol pôvodne použitý na strieborných poldolároch z rokov 1916 - 1947. Na rube je heraldický orol z návrhu Johna Mercantiho z roku 1986.

Strieborné mince American Silver Eagles sú absolútne najžiadanejšie strieborné mince na svete. Na trhu tvorí samostatnú kategóriu. Pravidelne sa stáva, že mincovňa US Mint nie je schopná pokryť obrovský dopyt po týchto minciach. Prémia na strieborných minciach Silver Eagle je stabilne najvyššia zo všetkých jednouncových mincí, vrátane tých emitovaných ďalšími štátmi (Kanada, Rakúsko, ...).

PRE PRAVIDELNÉ MENŠÍ NÁKUPY VYUŽIJTE SPORENIE DO STRIEBORNÝCH MINCÍ A ZLATÝCH ZLIATKOV
Vypredané
Váš dodávateľ rodinného striebra - už od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garancia spätného výkupu.
Tradícia
Viac ako 15 rokov na trhu.
Výhodné ceny
Garancia pôvodu a rýdzosti kovov.