Strieborná minca - Orol klínoocasý - Wedge-tailed Eagle 1 oz (2020)

Táto minca z dielne Austrálskej mincovne Perth Mint patrí k veľmi vyhľadávaným medzi zberateľmi pre svoj perfektný dizajn, prvotriedne spracovanie či limitovaný razbové náklad. Mince razí Perth Mint od roku 2014.

Strieborná minca  - Orol klínoocasý - Wedge-tailed Eagle 1 oz (2020)
Strieborná minca  - Orol klínoocasý - Wedge-tailed Eagle 1 oz (2020)Strieborná minca  - Orol klínoocasý - Wedge-tailed Eagle 1 oz (2020)
Vypredané

2020
ročník

Perth Mint
emitent

40,6 mm
priemer

4 mm
hrúbka

1 tr. unca (31,10 g) Ag
hmotnosť

99,99% Ag
rýdzosť

BU
prevedenie

50000 ks
emisný náklad

20 ks
počet kusov v balení

100 ks
počet mincí v boxe

1 AUD
nominálna hodnota

Táto minca z dielne Austrálskej mincovne Perth Mint patrí k veľmi vyhľadávaným medzi zberateľmi pre svoj perfektný dizajn, prvotriedne spracovanie či limitovaný razbový náklad. Tieto mince razí Perth Mint od roku 2014. Sú celosvetovo veľmi známou a vyhľadávanú investíciou, jedná sa tak o veľmi likvidné mince. Nepochybne ani ročník 2020 nebude výnimkou. 

Na lícnej strane mince nájdeme portrét kráľovnej Alžbety II.

Reverzná strana vyobrazuje orla klínoocasého. Motív je obklopený nápisom "AUSTRALIAN WEDGE-sledoval EAGLE" a údajmi o emisii, váhe, rýdzosti a iniciály mincovne Perth "P".
 
Orol klínoocasý je jedným z najväčších druhov orlov na svete, žije prevažne na území Austrálie. So svojím rozpätím krídel až 2,5 m je ľahko identifikovateľný podľa špecifického vzhľadu chvostových pier, usporiadaných do tvaru klinu.

Minca je uložená v ochrannej kapsule.
Vypredané
Váš dodávateľ rodinného striebra - už od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garancia spätného výkupu.
Tradícia
Viac ako 15 rokov na trhu.
Výhodné ceny
Garancia pôvodu a rýdzosti kovov.