Zlatá minca ČNB 5.000 Kč Kroměříž PROOF

Na piatej zlatej minci v nominálnej hodnote 5 000 Kč zo série ČNB, ktorá je venovaná mestským pamiatkovým rezerváciám Českej republiky, je zobrazená krása Kroměříža.

Zlatá minca ČNB 5.000 Kč Kroměříž PROOF
Zlatá minca ČNB 5.000 Kč Kroměříž PROOFZlatá minca ČNB 5.000 Kč Kroměříž PROOFZlatá minca ČNB 5.000 Kč Kroměříž PROOFZlatá minca ČNB 5.000 Kč Kroměříž PROOFZlatá minca ČNB 5.000 Kč Kroměříž PROOFZlatá minca ČNB 5.000 Kč Kroměříž PROOF
Vypredané

2023
ročník

ČNB
emitent

28 mm
priemer

½ tr. unca (15,55 g) Au
hmotnosť

99,99% Au
rýdzosť

PROOF
prevedenie

9132 ks
emisný náklad

5000 CZK
nominálna hodnota

Minca je vyrazená zo zlata s rýdzosťou 999,9 a vydáva sa v dvoch verziách, bežnej a proof, ktoré sa líšia povrchovou úpravou a dizajnom hrany.

Pri minciach najvyššej kvality je pole mince vysoko leštené a reliéf matný, zatiaľ čo hrana je hladká.

Na lícnej strane mince je v hornej polovici zobrazená časť kolonády v Kvetnej záhrade v Kroměříži s heraldickými zvieratami z veľkého štátneho znaku medzi stĺpmi, a to český lev uprostred, moravská orlica vľavo od neho a sliezska orlica vpravo od neho. V dolnej polovici mince sú zobrazené tiene heraldických zvierat a stĺpov. Pri hornom okraji mince je v opise uvedený text "ČESKÁ REPUBLIKA". Pri spodnom okraji mince je text "MĚSTSKÉ PAMÁČKOVÉ REZERVACE" a označenie nominálnej hodnoty mince so skratkou peňažnej jednotky "5 000 Kč". Text je od nominálnej hodnoty mince so skratkou peňažnej jednotky oddelený značkou v tvare "○". Značka Českej mincovne pozostávajúca z písmen "Č" a "M" je umiestnená nad českým levom.

Na rubovej strane mince je v hornej polovici mince koláž najvýznamnejších architektonických pamiatok Mestskej pamiatkovej rezervácie Kroměříž, v dolnej polovici mince zľava kostol Nanebovzatia Panny Márie, kostol svätého Morica, Arcibiskupský zámok a Rotunda v Kvetnej záhrade. Pri spodnom okraji mince je text "MESTO KROMĚŘÍŽ". Rok razby "2023" je umiestnený nad vyobrazením Arcibiskupského hradu. Iniciálky autorky mince Karolíny Kučerovej, DiS. ktoré sú tvorené zdvojením písmen "K", sú umiestnené pri spodnom okraji mince.

Ku každej minci je priložená červená katalógová karta s popisom mince a jej plastickým vyobrazením.

Vypredané
Váš dodávateľ rodinného striebra - už od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garancia spätného výkupu.
Tradícia
Viac ako 15 rokov na trhu.
Výhodné ceny
Garancia pôvodu a rýdzosti kovov.