Sada dvoch strieborných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklo duše na svetlo sveta

Česká národná banka vydáva pamätnú striebornú dvestoročnú mincu pri príležitosti 300. výročia úmrtia Jana Blažeja Santiniho-Aichela. Mince v prevedení STANDARD aj PROOF dopĺňa zaujímavá kniha venovaná tejto osobnosti.

Sada dvoch strieborných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklo duše na svetlo sveta
Sada dvoch strieborných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklo duše na svetlo svetaSada dvoch strieborných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklo duše na svetlo svetaSada dvoch strieborných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklo duše na svetlo svetaSada dvoch strieborných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklo duše na svetlo svetaSada dvoch strieborných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklo duše na svetlo svetaSada dvoch strieborných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklo duše na svetlo svetaSada dvoch strieborných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklo duše na svetlo svetaSada dvoch strieborných mincí ČNB 200 Kč Jan Blažej Santini + kniha Peklo duše na svetlo sveta
Vypredané

2023
ročník

ČNB
emitent

31 mm
priemer

2,2 mm
hrúbka

0,418 tr. unca (13,00 g) Ag
hmotnosť

92,5% Ag
rýdzosť

BU
prevedenie

400 CZK
nominálna hodnota

Mince sa razia zo zliatiny obsahujúcej 925 dielov striebra a 75 dielov medi. Sada obsahuje verzie STANDARD a PROOF, ktoré sa líšia povrchovou úpravou a hranou.

Minca v kvalite STANDARD má vrúbkovaný okraj. Minca v kvalite PROOF má hladký okraj s vlysom "ČESKÁ NÁRODNÁ BANKA * Ag 0,925 * 13 g *", pole mince je vysoko leštené a reliéf je matný, .

Súčasťou sady je aj kniha Santini, Peklo duše na svetlo sveta od Jaroslavy Černej. Dielo opisuje dramatický životný príbeh geniálneho umelca a umožňuje čitateľovi nahliadnuť do mysle najoriginálnejšieho architekta vrcholného baroka.

Jan Blažej Santini-Aichel - tvorca tzv. barokovej gotiky, českého unikátu, ktorý staval na kontraste medzi novou dynamikou baroka a starými gotickými výrazovými prostriedkami. Santini sa narodil v roku 1677 s telesnou vadou a zomrel v roku 1723. Za necelé štvrťstoročie produktívneho života však stihol navrhnúť približne sto stavieb. Pri práci na kláštoroch, hradoch a hostincoch brilantne uplatnil svoje znalosti matematiky a geometrie, no za všetkými tvarmi, oblúkmi a klenbami sa stále skrývala hlboká mystika starozákonnej kabaly. Kým v interiéroch Santini vytváral priestory s vynikajúcou akustikou a mimoriadnymi svetelnými vlastnosťami, v exteriéroch prejavil vycibrený zmysel pre začlenenie stavieb do krajiny.

Súbor je originálnym a hodnotným darčekom nielen pre milovníkov histórie a architektúry.

Vypredané
Váš dodávateľ rodinného striebra - už od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garancia spätného výkupu.
Tradícia
Viac ako 15 rokov na trhu.
Výhodné ceny
Garancia pôvodu a rýdzosti kovov.