Kapitola 9 Investície alebo špekulácie?

Najprv je dobré si ujasniť, ktoré investičné produkty sú k čomu určené. Strieborné mince a zliatky, investičné zlato - to slúži ako poistka proti krachu meny. Dobre si pamätáme na rendez-vous slovenskej koruny v nedávnych rokoch, na problémy dolára v roku 2008 alebo na vratké postavenie eura v rokoch 2010 až 2012. Zlato a striebro nesklame v tom, že ich nikto nikdy nemôže natlačiť. Preto fyzické zlato a striebro kupujeme ako poistku proti pádu meny. S mincami a zliatky teda nešpekuluje - kúpili sme ich a držíme ich. Ideálne navždy.

V prípade burzového obchodovania existujú vhodné nástroje pre špekuláciu, a to ako na rast ceny drahých kovov, ako aj na pokles týchto cien. Ak chceme špekulovať na pohyby zlata, volíme napríklad ETF na zlato s názvom GLD. V striebre je obdobným produktom ETF s názvom SLV.

Investori, ktorí chcú špekulovať na rast ceny drahých kovov, volia často tzv. komoditné akcie. Ide o akcie ťažobných firiem. Logika je tu jasná: keď pôjde komodita (zlato, ropa, meď) nahor, porastie aj cena ťažobných firiem. Ale pozor, nemusí to byť vždy. U komoditných akcií je potrebné nezabúdať na niektoré fundamenty, ktoré sú laickej verejnosti skryté.

Skúsení investori vedia ťažiť zo všetkých oblastí: Investičné mince a zliatky sú poistkou, ktorú nemôže znehodnotiť žiadna vláda sveta. Tradingom si možno zarobiť príjemné peniaze, napríklad práve na nákup mincí a zliatkov. Dlhodobí investori vyhľadávajú podhodnotené akcie, ktoré pred sebou budú mať perspektívu solídneho rastu.Váš dodávateľ rodinného striebra - už od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garancia spätného výkupu.
Tradícia
Viac ako 15 rokov na trhu.
Výhodné ceny
Garancia pôvodu a rýdzosti kovov.