Kapitola 5 Koľko prostriedkov uložiť do drahých kovov?

Ako veľkú časť úspor je vhodné premeniť v striebro a zlato? Univerzálna odpoveď pochopiteľne neexistuje. Napriek tomu máme orientačné vodítka, ktorá nám mnohé o alokácii peňazí do striebra a zlata napovie. Pokiaľ má investor dojem, že svetová ekonomika nemá nejaké zásadné problémy, alebo že inflácia príliš neporastie, potom postačí držať investičné kovy v objeme cca 20% voľných aktív. Ak zastávame skeptickejší pohľad na budúcnosť svetových mien a globálnej ekonomiky, potom stojí za zváženie zvýšenie objemu drahých kovov až na 33%.

Ak sa na situáciu pozrieme z hľadiska absolútnych čísel, potom minimálne investičné portfólio by malo byť v objeme cca 10 tis. EUR. Maximálny objem prostriedkov na zabezpečenie jedinca, ktoré by mali byť uložené v drahých kovoch, je okolo 200 tis. EUR. Prečo práve tieto čísla?

Prvá suma, 10 tis. EUR, stačí v prípade veľkých ekonomických problémov na prežitie dajme tomu po dobu pol roka až jedného roka. Druhá suma, čiže 200 tis. EUR, zrejme postačí aj v prípade skutočného kolapsu (štátu, ekonomiky a pod.) k úspešnému reštartu existencie investora a jeho rodiny. Tieto čísla sú samozrejme, ako bolo povedané vyššie, len orientačným vodítkom. Každý investor musí sám zvážiť, s akou sumou by v prípade problémov vystačil na prežitie aj koľko by potreboval k reštartu vlastnej existencie (napríklad pre nový rozjazd podnikanie, pre presťahovanie za prácou a pod.).Váš dodávateľ rodinného striebra - už od roku 2009.
Drahé kovy?
Silverum!
Garancia spätného výkupu.
Tradícia
Viac ako 15 rokov na trhu.
Výhodné ceny
Garancia pôvodu a rýdzosti kovov.